Звіт про базове відстеження результативності регуляторного акта – рішення Юнаківської сільської ради від 25 червня 2021 року «Про встановлення на території Юнаківської сільської ради ставок та пільг із сплати земельного податку».

Дата: 10.01.2023 08:20

Звіт

про базове відстеження  результативності регуляторного акта – рішення Юнаківської сільської ради від 25 червня 2021 року «Про встановлення на території Юнаківської сільської ради ставок та пільг із сплати земельного податку».

1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується, дата його прийняття та номер:

Рішення Юнаківської сільської ради від 25 червня 2021 року «Про встановлення на території Юнаківської сільської ради ставок та пільг із сплати земельного податку».

2.Назва виконавця заходів відстеження:

Виконавчий комітет Юнаківської сільської ради.

3.Цілі прийняття акта:

Даний регуляторний акт спрямований на:

-  встановлення ставок земельного податку, розмірів орендної плати за землю на території Юнаківської територіальної громади відповідно до Класифікації видів цільового призначення земель;

- забезпечення соціально-економічного розвитку громади, подальшого регулювання земельних відносин, використання земельного ресурсу в інтересах територіальної громади;

- створення сприятливих, рівних умов для суб’єктів господарювання в питаннях орендного користування земельними ділянками;

- отримання додаткового фінансового ресурсу для вирішення соціально-економічних питань розвитку громади - фінансування бюджетної сфери в галузях освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального та дорожнього господарства, транспорту тощо.

4. Строк виконання заходів з відстеження:

Відстеження результативності цього регуляторного акта здійснювалося за період з 01.12.2021по 30.11.2022.

5. Тип відстеження (базове, повторне або періодичне):

Проводилося базове відстеження регуляторного акта.

6. Методи одержання результатів відстеження:

Методом одержання результатів відстеження є статистичний метод.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних:

Базове відстеження результативності рішення Юнаківської сільської ради від 25 червня 2021 року «Про встановлення на території Юнаківської сільської ради ставок та пільг із сплати земельного податку» здійснювалося шляхом аналізу даних Головного управління ДПС у Сумській області  щодо динаміки надходжень до бюджету земельного податку та орендної плати за землю, кількості суб’єктів господарювання, яким за рахунок коштів міського бюджету надано пільги та суми наданих їм пільг зі сплати земельного податку, показників збалансованості податкового навантаження на різні верстви суб’єктів господарювання, забезпечення умов для утримання об’єктів соціально-культурної сфери та благоустрою громади, створення умов для задоволення потреб громадян.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта:

Відстеження результативності регуляторного акта здійснюється у встановленому законодавством порядку за  кількісними і якісними показниками з використанням статистичного метода  одержання результатів відстеження.

Показники результативності

Станом на 01.12.2021

Станом на 01.12.2022

Різниця +/-

1

Надходження плати за землю (грн.) всього, в т.ч.:

5020327,5

1511

Кількість громадян – платників орендної плати за землю

8

Кількість платників податків, що декларують пільгу зі сплати плати за землю всього:

0

в т.ч. пільгу зі сплати земельного податку, надану пунктом 2Додатку 2 до рішення Юнаківської сільської ради від 25 червня 2021року

9

Задекларована сума пільг зі сплати плати за землю, всього(річна сума, тис.грн.):

-574270,01

в т.ч. сума пільги зі сплати земельного податку, надана пунктом 2Додатку 2 до рішення Юнаківської сільської ради від 25 червня 2021 року (річна сума, тис.грн.)

-574270,01

Зменшення показників в 2022 році у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року пов’язано з введенням воєнного стану в Україні.

9.Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначення цілей:

Рішення Юнаківської сільської ради  від 25 червня 2021 року «Про встановлення на території Юнаківської сільської ради ставок та пільг із сплати земельного податку» – регуляторний акт, розроблений згідно з нормами чинного законодавства України. З ухваленням цього регуляторного акта створені умови для використання земельного ресурсу в інтересах Юнаківської сільської територіальної громади, раціонального ефективного використання земельних ділянок, забезпечення правового врегулювання майнових відносин членів територіальної громади. Установлення розмірів ставок плати за користування земельними ділянками у відсотках від нормативної грошової оцінки земель враховує вимоги чинного законодавства України щодо залежності розміру обов’язкових податкових платежів від містобудівної цінності й цільового призначення земель.

Таким чином, прийняття даного регуляторного акта забезпечило досягнення цілей, визначених при його затвердженні.

Секретар сільської ради                                                             Ренат НІЗАМІЄВ

Звіт

2.Назва виконавця заходів відстеження:

Виконавчий комітет Юнаківської сільської ради.

3.Цілі прийняття акта:

Даний регуляторний акт спрямований на:

4. Строк виконання заходів з відстеження:

5. Тип відстеження (базове, повторне або періодичне):

Проводилося базове відстеження регуляторного акта.

6. Методи одержання результатів відстеження:

Методом одержання результатів відстеження є статистичний метод.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта:

Показники результативності

Станом на 01.12.2021

Станом на 01.12.2022

Різниця +/-

1

Надходження плати за землю (грн.) всього, в т.ч.:

5020327,5

-1315773,80