Управління фінансів та економіки Юнаківської сільської ради

Управління фінансів та економіки Юнаківської сільської ради створене рішенням  І сесії VIII скликання від 02 грудня 2020 року.

Управління у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, Бюджетним кодексом України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства фінансів України, рішеннями сесій Юнаківської сільської ради, рішеннями виконавчого комітету Юнаківської сільської ради, розпорядженнями голови сільської ради.

Управління є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби України, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки та штампи.

Працівники управління є посадовими особами місцевого самоврядування, на яких поширюється дія Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Штатним розписом передбачено 4 штатні одиниці, фактично зайнято 2 штатні одиниці.

2. Основними завданнями Управління є:

1) забезпечення реалізації державної бюджетної політики в межах Юнаківської сільської ради;

2) розроблення в установленому порядку проекту  сільського бюджету та прогнозу на наступні за плановим два бюджетні періоди та подання на розгляд виконавчому комітету та сільської ради;

3) забезпечення ефективного і цільового використання бюджетних коштів;

4) розроблення пропозицій з удосконалення методів фінансового і бюджетного планування та здійснення витрат;

5) здійснення загальної організації та управління виконанням сільського бюджету, координація в межах своїх повноважень діяльності учасників бюджетного процесу з питань виконання бюджету;

6) представлення прогнозу бюджету та проекту рішення про бюджет сільської ради на засіданнях постійних комісій та пленарних засіданнях сільської ради.

Звіт про виконання бюджету Юнаківської сільської ради за І квартал 2021 року

Бюджет Юнаківської сільської ради на І квартал 2021 року по доходах затверджений у сумі 10391449 грн., в тому числі доходи загального фонду у сумі 10098387 грн., з них власні надходження у сумі 6698174 грн., офіційні трансферти 3400213 грн., доходи спеціального фонду у сумі 293062 грн.

Фактично за І квартал 2021 року надійшло доходів на загальну суму 10326103 грн. в тому числі доходи загального фонду 10217187 грн., з них власних надходжень у сумі 6793241 грн. та офіційних трансфертів 3423946 грн. До спеціального фонду надійшло доходів на загальну суму 108915 грн. Сума перевиконання доходів загального фонду без урахування трансфертів склала 95067 грн. або 101,4%.

Перевиконання дохідної частини складає:

на 116% по сплаті податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати при плані 1689652 грн. отримано 1971479 грн. так, як в 2021 році збільшилась мінімальна заробітна плата, та  збільшилось працевлаштованих працівників на території сільської ради такі, як «Слобожанська Митниця», ТОВ «Завод Іволжанської води», ДП «Сумське лісове господарство», бюджетні установи Юнаківської сільської ради;

отримано перевиконання  земельного податку з юридичних осіб на 129% за рахунок прийняття нової нормативно грошової оцінки земель на території Могриці, Басівки, Кияниці в сумі 22632 грн. це  ТОВ «Бобрицький хлібзавод», Гірничо видобувна компанія «Діан».

На 109281 грн. є перевиконання дохідної частини сільського бюджету по єдиному податку з юридичних осіб - збільшилась кількість платників податку в порівнянні з 2020 роком.

Протягом звітного періоду працювали всі установи та організації бюджетної сфери сільської ради.